Marsz Walentynkowy 2012

Marsz Walentynkowy 2012
Marsz Walentynkowy

12 lutego o godzinie 11:30 na boisku w Suchym Borze, mimo dużego mrozu, zgromadzili się entuzjaści nordic walking, żeby wziąć udział w II Marszu Walentynkowym. Każdy uczestnik imprezy otrzymał na starcie serce z logo marszu, które służyło do ozdoby ubrania, no i oczywiście w celu identyfikacji „zakochanych kijkarzy”.
Profesjonalną rozgrzewkę przed startem przeprowadził p. Maciek Gerlik, któremu bardzo serdecznie, za to dziękujemy. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał, założyciel grupy Nordic Walking Suchy Bór, p. Waldemar Pogrzeba wspólnie z miejscową władzą tzn. sołtysem p. Andrzejem Nowakiem. Symbolem otwarcia biegu był lampion w kształcie serca wznoszący się nad Suchym Borem. Po uroczystym otwarciu marsz ruszył leśnymi duktami w kierunku Falmirowic.Żeby uczestnicy marszu nie zabłądzili w lesie w newralgicznych punktach ustawione były kierunkowskazy w kształcie serca z informacją jaka trasa została już pokonana i dodatkowo, ku pokrzepieniu ducha „kijkowe lepieje” typu: „Lepszy spacer z kijkami niż na starości z kulami „ – wzorowane na lepiejach naszej noblistki Wisławy Szymborskiej. Każdy uczestnik marszu, który pokonał zaplanowany dystans otrzymał pamiątkowy dylom.
W Falmirowicach na wszystkich walentynkowych kijkarzy czekała gorąca kawa, herbata i walentynkowe ciacho. Jeżeli ktoś miał jeszcze siłę no i oczywiście ochotę mógł wziąć udział w marszu na czas na dystansie 1,5 km, z Walentynką lub Walentym, tzn. w parze (na czas marszu połączonych czerwoną wstążką) lub jako singiel.

Za 3 pierwsze miejsca w każdej kategorii były walentynkowe nagrody.
Fitness w lesie w dodatku z kijkami, to dopiero atrakcja, dzięki p. Maćkowi mogliśmy sobie „pofitnesować” na świeżym powietrzu.
Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:
Wójtowi gminy Chrząstowice za finansowe wsparcie,
Właścicielom cukierni PELA za wspaniałe ciasto,
Firmie „Dobry projekt ” za nieodpłatne wydrukowanie plakatów i dyplomów,
Właścicielowi firmy Termia za transport i organizację imprezy,
Sołtysowi Suchego Boru za profesjonalne zdjęcia z imprezy.
Największe podziękowania należą się jednak p. Bożenie i Waldemarowi Pogrzebom, animatorom ruchu nordic walking w Suchym Borze, którzy od kilku lat propagują tą dyscyplinę sportową w naszych okolicach.
Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników marszu i dziękujemy za uśmiechy, miłą atmosferę, wspólny marsz i zabawę.