Wieczór z kawą

kawaPić, czy nie pić kawę? To było pytanie  nad, którym „pochylili się” uczestnicy grupy NW Suchy Bór podczas  spotkania  w restauracji Borowianka 1 kwietnia br.  I, to nie było pytanie z serii prima aprilis  tylko próba naukowego  podejście  do tematu. Nasza koleżanka Jadzia, z którą spotykamy się na naszych niedzielny marszach w Suchym Borze, podzieliła się z nami informacjami o swojej pracy w firmie, która w swojej ofercie ma m. in sprzedaż  kawy. W prezentacji walorów kawy dzielnie wspierał ją nasz przewodnik Waldemar, który korzystając z katalogów opisał nam 29 sposobów parzenia kawy.

Następnie rozpoczął się „panel dyskusyjny”: każdy mógł się podzielić swoimi kawowymi doznaniami i doświadczeniami. Czy pije kawę, jak ją parzy,  jakie stosuje dodatki ” kawowe polepszacze”… Większość stwierdziła, że wypija kawę na początek dnia  „na przebudzenie”,  aby nabrał wigoru  i energii (zamiast viagry).  Sposobów parzenia kawy było prawie tyle, ile wypowiadających się.  Z mlekiem, czy bez, z cukrem, czy bez., z bezą czy bez bezy…
Wniosek końcowy  zapisany w protokole:  Jak pić kawę i, czy ją pić?
Wszystko, to rzecz gustu i przyzwyczajenia najważniejsze są nasze  doznania smakowe i towarzyskie.  Pozdrawiamy Wszystkich kawoszy zwłaszcza tych, którzy  chodzą z kijami, to nasze bratnie dusze.