Pielgrzymka z Gogolina na Górę Św. Anny

pielgrzymka2014Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking z Gogolina na Górę Św. Anny A. D. 2014 jest już historią. W tym roku po raz piąty wyruszyliśmy polnymi ścieżkami, leśnymi duktami, wspomagając się kijkami na Górę Św. Anny. Szczodrze pokropieni, przez ks. proboszcza, święconą wodą szliśmy pełni wiary, że żadne kleszcze, komary, muchy nie mają do nas dostępu. Po drodze zatrzymaliśmy się, żeby pomodlić się przy kapliczce św. Jana Nepomucena. W Żyrowej, jak co roku, czekał na nas wspaniały poczęstunek. Chleb ze smalcem, białym serem lub dżemem dyniowym. Kulinarnym hitem, jak zawsze, był witaminowy napój z pokrzywy. Serdecznie dziękujemy za te smakołyki ich darczyńcom. Entuzjaści chodzenia z kijkami mieli okazję przetestowania i poznania mozliwości nowego przyrządu PRO-WALKER.  Może on być stosowany zamiennie z kijkami.
Po czterech godzinach marszu grupa szczęśliwie dotarła do sanktuarium Św. Anny. Zwieńczeniem pielgrzymki była msza święta,  odprawiana w intencji kijkowych pielgrzymów.

W tym roku oprócz entuzjastów nordic walking do sanktuarium Św. Anny przyjechali również entuzjaści turystki rowerowej. Udział w tego typu pielgrzymce dla wielu, oprócz poprawy kondycji sportowej, jest przeżyciem religijnym. Większość pielgrzymów przychodzi na Górę Św. Anny w konkretnej intencji. Może Babcia Anna wstawi się gdzie trzeba za nami pielgrzymami. Organizatorem pielgrzymki był Urząd Miejski w Gogolinie we współpracy z Wydziałem Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej, Gminnym Ośrodkiem Zdrowia w Gogolinie i Grupą NW Suchy Bór.  Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tego typu imprezie.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć i relacji z tej imprezy na stronach: