Relacja z Opolskiego Festiwalu Nordic Walking Opole-Suchy Bór

Galerie z tej imprez y: Galeria z marszu przedszkolaków, Galeria z sobotniego marszu TVP OpoleNasze miasto

1525352_1693536217546914_6093612631729414282_nW sobotę 3 października 2015 r. odbył się w Suchym Borze marsz nordic walking w ramach Opolskiego Festiwalu Nordic Walking Opole-Suchy Bór. Od godziny 9.00 na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego zaczęli się gromadzić uczestnicy marszu. Po zarejestrowaniu się w biurze imprezy, każdy uczestnik otrzymał numer startowy, okolicznościową nalepkę, wodę mineralną oraz pakiet startowy. Do udziału w marszu zapisało się 59 uczestników.

O godz. 11.00 uczestnicy marszu zrobili sobie pamiątkowe, grupowe zdjęcie. Następnie przeprowadzono rozgrzewkę, którą poprowadził przedstawiciel Fundacji Trzy Kroki z Warszawy. O godz. 11.15 nastąpił start marszu, poprzedzony odegraniem hejnałów myśliwskich przez sygnalistów z Nadleśnictwa Opole.

 Uczestnicy marszu mieli do pokonania trasę 6,5 km w postaci pętli rozpoczynającej się w ośrodku, następnie duktami leśnymi do leśniczówki w Falmirowicach i powrót do ośrodka w Suchym Borze. Impreza odbywała się przy cudownej pogodzie, było słonecznie a lekki wiaterek chłodził rozemocjonowanych uczestników marszu. Od początku imprezy dało się zauważyć, że uczestnicy przywieźli ze sobą wiele pozytywnej energii a na wszystkich twarzach malował się uśmiech.
Po około 50 minutach na metę zaczęli docierać pierwsi uczestnicy. Jako pierwsza do ośrodka dotarła pani Violetta Oliwa z Ozimka, na drugim miejscu pani Krystyna Solarz ze Strzelec Opolskich a na miejscu trzecim i czwartym pani Irmgarda Golenia i pan Reinhold Golenia, małżeństwo z Dobrej. Tej czwórce należą się gratulacje za sportowy wyczyn. Następnie w kilkuminutowych odstępach docierali do mety kolejni uczestnicy marszu bądź to pojedynczo bądź w kilkuosobowych grupkach. Na mecie każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal. Medale wręczali, Miss Opolszczyzny Nastolatek 2015 Marysia Orłowska, radny wojewódzki PSL Grzegorz Sawicki i wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek, który także ukończył marsz.
Wszyscy uczestnicy ukończyli marsz w dobrej formie. Nastąpiło dzielenie się wrażeniami z trasy. Następnie zaproszono wszystkich do bufetu, gdzie podawano ciepły posiłek i częstowano kołoczem z różnym nadzieniem. Uczestnicy marszu mieli okazję zapoznać się z ofertą LGD Kraina Dinozaurów oraz Grupy AVIVA, które na terenie ośrodka otworzyły swoje stoiska z materiałami promocyjnymi.
Następnie wszystkich uczestników marszu zaproszono do pawilonu, gdzie odbyło się wręczenie i losowanie nagród. Nagrodę dla najstarszego uczestnika marszu otrzymała pani Teresa Sołga z Dziewkowic. Nagrodę dla najmłodszego uczestnika marszu otrzymała Anna Kasprzak-Dżyberti. Nagrodę dla najliczniejszej rodziny otrzymali państwo Iwona i Dariusz Krzysztofowicz z dziećmi Mają i Katarzyną. Wśród pozostałych uczestników marszu rozlosowano nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Opole, Gminę Chrząstowice, LGD Kraina Dinozaurów, Grupę AVIVA, sklep sportowy DECATHLON i Fundację Trzy Kroki.
Wszystkim uczestnikom marszu dziękujemy za udział a sponsorom za wsparcie imprezy. Osobne podziękowania dla gospodarza imprezy, Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego w Suchym Borze. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która będzie uzupełniana w najbliższych dniach.
W niedzielę 4 października odbyła się w Opolu impreza PODBIEGI 2015, na której spotykają się entuzjaści wszelkiej aktywności fizycznej. Nie zabrakło na niej uczestników marszu w Suchym Borze. Należy podkreślić, że jako pierwsza wśród maszerujących z kijami na mecie pojawiła się Krystyna Solarz ze Strzelec Opolskich. O godz.14.00 rozpoczęło się seminarium zorganizowane przez Grupę NW Suchy Bór i Fundację Trzy Kroki z Warszawy pod tytułem „Nordic walking jako trening sprzyjający poprawie zdrowia i jakości życia”. Program seminarium obejmował:
1. Charakterystyka nordic walking jako formy sprzyjającej zdrowiu i długowieczności.
2. Twórcy i prekursorzy nordic walking i ich kontakty z Polską.

3. Kierunki rozwoju nordic walking – rekreacja a sport.

4. Działalność Fundacji Trzy Kroki Original Nordic Walking Polska.

Prelegentami byli Mariola Będkowska, trener-szkoleniowiec nordic wal king, redaktor, etyk, prezes  zarządu Fundacji Trzy Kroki oraz Wojciech Świątek, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jego wielką pasją jest praca z człowiekiem. Jest propagatorem zdrowego stylu życia wśród młodzieży i dorosłych. Prowadzi liczne szkolenia, warsztaty i seminaria w całej Polsce dotyczące wykorzystania nowoczesnych przyborów gimnastycznych w sporcie profesjonalnym, rekreacji i rehabilitacji.

Prelegenci zaprosili troje słuchaczy do pokazu jak rozpocząć naukę prawidłowej techniki marszu nordic walking.

W drugiej części seminarium, prezes Grupy NW Suchy Bór Waldemar Pogrzeba przedstawił prezentację pokazującą dokonania grupy od chwili powstania w 2007 roku aż do dzisiaj. Na koniec wszyscy uczestniczący w seminarium zrobili sobie wspólne zdjęcie i pożegnali się, życząc sobie kolejnych spotkań na marszach nordic walking