Hu! hu! ha! przyszła zima zła….

Zimowy spacerHu! hu! ha! przyszła zima zła, ale my się zimy nie boimy i z kijkami w Suchym Borze, chodzimy. Chodziliśmy w ubiegłych latach przy temperaturze -160 C, więc  tegoroczna zima, jak na razie, nie zniechęca nas do spacerów z kijkami.  Zima ma też swoje uroki. Upał nie doskwiera, a po kilkunastu metrach marszu robi się przyjemnie ciepło, no, chyba że ktoś  przesadzi  z  ubraniem, wtedy może być za gorąco.

5 Festiwal Spełnionych Marzeń w Mysłowicach

5 Festiwal Spełnionych Marzeń14 stycznia 2012 roku odbył się w Mysłowicach 5 Festiwal Spełnionych Marzeń. Grupę Nordic Walking Suchy Bór reprezentowali Danuta, Tomasz i Piotr Adamscy. Kijkowcy mieli do pokonania 10 kilometrową trasę leśnymi ścieżkami. Padał śnieg, buty grzęzły w błocie, ale wszyscy dotarli do mety. Piotrowi udało się zająć 3 miejsce, a Danucie 4, w swoich kategoriach wiekowych. Niestety, w kategorii +20, w której startował Piotr, z braku wymaganych min. 5 uczestników połączono kategorie +20 i +30. Dlatego nie załapał się na podium. Najważniejsze są, jednak niezapomniane wrażenia z marszu, pokonanie własnych słabości, zmęczenia i wielka satysfakcja z jego ukończenia. Gratulujemy zajęcia 3 miejsca Agnieszce Chudy-Magnuskiej z NW SPEED Opole.

Więcej zdjęć na stronie Grzmiących kijów.

Sylwester 2011/12

Sylwester 2011/12
Część grupy Nordic Walking Suchy Bór postanowiła powitać Nowy 2012 rok w Lądku Zdroju. Żeby uatrakcyjnić sobie sylwestrowy pobyt w kurorcie postanowiliśmy skorzystać z dostępnych tam atrakcji. Przed balem wykąpaliśmy się w basenie „Wojciech„. Kąpiel ta dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń estetycznych i zdrowotnych. Tak zrelaksowani mogliśmy się bawić do rana. Nowy 2012 rok postanowiliśmy powitać na sportowo. Wspomagając się kijkami zdobyliśmy szczyt Trojan (wys. 766m), który wznosi się nad Lądkiem Zdrój. Na szczycie jest atrakcyjny punkt widokowy, z którego rozciąga się widok na niemal całą Kotlinę Kłodzką. Jak widać na zdjęciu butelką szampana uczciliśmy naszą sportowo- noworoczną eskapadę. Życzę wszystkim w 2012 roku i następnych latach , podobnie udanych Sylwestów i wielu niezapomnianych wrażeń podczas marszów z kijkami.