Strażnik lasu działa

Czas zbierania grzybów i innych darów lasu skończył się. Na leśnych ścieżkach pozostały ślady bytności istot ludzkich:  butelki, puszki… Jeżeli ktoś przynosi pełną butelkę do lasu to dlaczego pustej, już dużo lżejszej, nie zabierze ze sobą??? Ktoś, kiedyś musi to posprzątać , żebyśmy wchodząc do lasu nie brnąć w śmieciach. Spotkałam w lesie „Strażnika lasu”, który   zamiast rozkoszować sie spacerem po lesie zbierał to wszystko co niekulturalni goście w nim pozostawili. Przy wjeździe do lasu (na przeciwko działek przy ulicy Częstochowskiej)  zawiesił worek do którego można wrzucać  śmieci. Strażnik lasu ma w Suchym Borze swoich sprzymierzeńców, którzy  również dbają o porządek w tym lesie. Zachwycamy się, zazdrościmy, że na „zachodzie” jest czysto. Dlaczego chociaż pod tym względem nie możemy im dorównać?  Wszystko zależy od nas samych. Od naszej kultury i poczucia odpowiedzialności za miejsce w którym żyjemy.

 

Marsz Niepodległościowy 2012 w Brzegu

W tym roku 11 listopada pojechaliśmy na marsz niepodległościowy do Brzegu. Do pokonania mieliśmy 6 okrążeń wokół zabytkowego brzeskiego ratusza. Wszyscy zawodnicy wystartowali z kokardami. Uczniowie brzeskich szkół wystąpili w białych i czerwonych koszulkach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe, okolicznościowe medale. Najlepsi stanęli na podium. Przedstawiciele NW Suchy Bór należeli do nich.
Nieoczekiwanie w Brzegu mieliśmy szczęście spotkać naszą złotą paraolimpijkę z Londynu Barbarę Niewiedział. Pani Barbara startowała w biegu głównym, który wygrała. Jej córka wygrała bieg w kategorii klas I-III szkoły podstawowe. Piękną pamiątką ze spotkania w Brzegu pozostanie wspólna fotografia. Czytaj dalej „Marsz Niepodległościowy 2012 w Brzegu”

Święto Niepodległości 2012

Jak co roku 11listopada obchodzimy nasze narodowe święto. Można je uczcić  w różny sposób. Możliwości jest wiele. My proponujemy na sportowo.
Bieg i marsz Niepodległości na stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu na ulicy Sosnowskiego 12. Więcej informacji na stronie organizatora MOSIR.
Brzeski Bieg i Marsz Niepodległościowy  w Brzegu  11 listopdada o godzinie 12  Szczegóły