Marsz Niepodległości w Opolu

marsz2013Jak co roku 11 listopada w Święto Niepodległości na  Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, im. Opolskich Olimpijczyków w  Opole odbył się Marsz i Bieg Niepodległości. W ten sposób można było uczcić Święto Niepodległości i jednocześnie zadbać o swoje zdrowie. Marsz nordic walking odbył się na symbolicznym dystansie 3000 metrów. Była możliwość przejść się z  Wojciechem Załuski – mistrzem Polski w żużlu i Jerzym Szczakielem – pierwszym polskim indywidualnym mistrzem świata w żużlu.
Każdy z uczestników, po przekroczeniu linii mety, otrzymał karnet do groty solnej.  Szkoda, że impreza ta, mimo że organizowana od lat cieszy się tak małym zainteresowaniem opolan.

Więcej zdjęć na stronie organizatora

 

 

 

Gdzie się wybrać z kijami 11 listopada?

polskaMarsz i Bieg Niepodległości 2013 na stadionie Gwardii  w Opolu

11 LISTOPADA 2013 Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Opolskich Olimpijczyków Opole ul. Sosnkowskiego 12. W marszu swój udział zapowiedzieli: Katarzyna Rurynkiewicz-Jędrzejewska – uczestniczka Pucharu Europy na 3000 m, Konrad Owczarek – medalista Mistrzostw Polski, uczestnik Mistrzostw Europy, Wojciech Załuski – mistrz Polski w żużlu, Jerzy Szczakiel – pierwszy polski indywidualny mistrz świata w żużlu. Szczegóły na stronie MOSiRu
III Brzeski Bieg Niepodległości

11 listopada 2013r.  start godzina 12
MIEJSCE: Centrum miasta, bieg po wyznaczonych trasach dla poszczególnych kategorii wiekowych
Start i meta – brzeski ratusz.
Cel: Upamiętnienie 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej,
Promocja powiatu brzeskiego.  Szczegóły na stronie organizatora.