Aktywna Niepełnosprawność 2015

niepelnosprawnosc2015

Wojewódzkie Towarzystwa Walki z Kalectwem razem z Samorządem Województwa Opolskiego i Urzędem Miasta Opola zorganizowali  20 czerwca2015r, w sobotnie przedpołudnie na wyspie Bolko, bardzo miłą  imprezę rekreacyjną „Aktywna Niepełnosprawność”.   Miała ona  na celu zachęcić do  jak największej aktywności fizycznej i dbania o własne zdrowie mieszkańców Opola i okolic.  Najwięcej stawiło się uczestników marszu nordic walking. Udział w marszu  mógł wziąć każdy, kto zdecydował się pokonać trasę, chociażby spacerkiem. Każdy na miarę swoich możliwości. Na wszystkich uczestników imprezy czekały piękne jabłka,  jogurty owocowe i woda mineralna.  Kulinarnym hitem, wg mnie, był napój witaminowy serwowany na stoisku StomaLife.  Zmiksowane: sok z jabłek, kiwi, szpinak, pietruszka zielona, rozpuszczone w wodzie siemię lniane.  Zdrowa pychotka. Na specjalnych stoiskach można było zmierzyć sobie poziom cukru, ciśnienia,  oraz posłuchać porad kardiologa.  Ratownicy medyczni  chętnym wyjaśniali zasady udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj dalej „Aktywna Niepełnosprawność 2015”

Znowu sukces

wrocła2015W sobotę 13 czerwca 2015r. odbyły się V Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta. Naszą grupę z Suchego Boru reprezentowali Danusia I Tomek. Jak co roku największe nadzieje wiązaliśmy ze startem Danusi, która z każdym rokiem osiąga coraz lepsze wyniki. I tym razem nie zawiodła. w swojej kategorii wiekowej zajęła 1 miejsce, natomiast Tomek w mocno obsadzonej kategorii panów po 50-tce był szósty. Nasi sportowcy zaprosili do udziału w zawodach brata Tomka- Rafała z żoną i synem. Wspólnie wystartowali w kategorii rodzina i zajęli I miejsce.  Na to złożyło się 3 miejsce Rafała, 1 miejsce Michała i 6 miejsce Iwonki w odpowiednich kategoriach wiekowych.
Zawody odbywały się w bardzo trudnych warunkach, upał sięgał 30 °C. Dlatego wszystkim uczestnikom zawodów  należą się  gratulacje,  za podjęcie trudu pokonania wyznaczonej trasy.

Tomek

Aktywna niepełnosprawność – Opolskie 2015

niepełnosprawnoscm

W imieniu organizatora zapraszamy  na imprezę Aktywna niepełnosprawność – Opolskie 2015″,  która odbędzie się 20. 06. 2015 na Wyspie Bolko w Opolu (błonie obok ZOO).
Impreza organizowana jest pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Prezydenta Miasta Opola.
Rozpoczęcie o godz. 11.00.
Około godz. 11.15 pokaz ćwiczeń TAI CHI.
Około godz. 11.40 krótka rozgrzewka z kijkami Nordic – Walking
O godz. 12.00 wymarsz z kijkami na trasę marszu.
Powrót około 13.20 – wręczenie pucharów i nagród.
Około godz. 14.00 – część artystyczna. występy zespołów instrumentalno – wokalnych
Zakończenie około godz 17.00