O nas

Nordic Walking jest obecny nieprzerwanie w Suchym Borze od 2008 roku, dzięki instruktorom Bożenie i Waldemarowi Pogrzebom. Co tygodniowe marsze, nauka chodzenia z kijami, wyjazdy i wspólne imprezy są obecne cały czas w naszej małej miejscowości, położonej w sercu lasów, w bliskiej odległości Opola.

W naszych co tygodniowych marszach uczestniczą mieszkańcy Suchego Boru, Opola oraz wielu okolicznych miejscowości. Dzięki profesjonalnym instruktorom, sprzętowi do NW (pożyczamy nieodpłatnie kije) i życzliwej atmosferze, nasz las jest pełen osób uprawiających Nordic Walking, bez względu na porę roku i pogodę.

Od 2015 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór zorganizowało pierwszy Opolski Marsz Nordic Walking, który stał się imprezą cykliczną każdej jesieni przy wsparciu Gminy Chrząstowice, Województwa Opolskiego, LGD Kraina Dinozaurów oraz wielu lokalnych przedsiębiorców.

W 2018 roku III Opolski Marsz Nordic Walking odwiedził twórca NW na świecie – Marko Kantaneva z Finlandii, w którym Stowarzyszenie nawiązało stałą współpracę.

Rok 2019 to wyjątkowa impreza o międzynarodowym zasięgu – Finał Nordic Walking World Cup 2019 z udziałem prawie 300 zawodników z 7 krajów!