Przedstawiciele NW Suchy Bór na Seminarium Original Nordic Walking


27 maja w Warszawie odbyło się Międzynarodowe Spotkanie ONWF z udziałem twórcy Nordic Walking – Marko Kantaneva. Naszą grupę reprezentowali Państwo Bożena i Waldemar Pogrzebowie. Podczas 3- dniowego spotkania uczestniczyli w szkoleniach dla instruktorów nordic walking, pozwalających zdobyć uprawnienia międzynarodowe ONW TRAINER (Silver)
Szkolenie poprowadził sam mistrz Original Nordic Walking – Marko Kantaneva oraz Mariola Będkowska – jedyny w Polsce trener nordic walking z międzynarodowym tytułem ONW COACH (Gold)
Uczestnicy grupy NW Suchy Bór mają niesamowite szczęście, że uprawiają Nordic Walking pod okiem takich profesjonalnych instruktorów.

Marsz po zdrowie 2 czerwca 2012

2 czerwca 2012 r. w godz.od 9-17 na Wyspie Bolko odbędzie się impreza rekreacyjna, która ma na celu propagowanie zachowań prozdrowotnych wśród mieszkańców województwa opolskiego.Organizatorzy będą zachęcać wszystkich odwiedzających do aktywności fizycznej bez względu na wiek.
Na start może stawić się każdy. Dystans – 4,5 km – jest łatwy do przebycia dla dużych i małych.
Tegoroczny marsz odbywa się pod hasłem „Zdrowie Opolskie” i jest kontynuacją akcji sprzed roku („Marsz po zdrowie”). Zasada jest podobna – wspólny spacer po wyspie Bolko, możliwość spotkania się z lekarzami i wysłuchania ich porad, zbadania ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru. Będą też grupowe ćwiczenia, tańce, śpiewy, konkursy dla dzieci

Pielgrzymka z Gogolina na Górę Św. Anny

Pielgrzymka na Górę Św. Anny
Zapraszamy do udziału w pielgrzymce z Gogolina na Górę Św. Anny, która odbędzie się 9 czerwca 2012 r. Szczegóły na plakacie. Nasza grupa jest współorganizatorem tej imprezy. Uczestniczyliśmy w niej w poprzednich latach. Wrażenia pozostały niezapomniane. Można zobaczyć zdjęcia z ubiegłego roku >>.

Majówki czas zacząć

Jak widać na zdjęciach, nie ma już wątpliwości, że nadeszła wiosna. Las w Suchym Borze pokrył się zawilcami, przylaszczkami i podbiałami. Spacerując z kijami można podziwiać piękną okolicę i oddychać pełną piersią.
Po raz pierwszy w marszu wziął udział najmłodszy uczestnik naszej grupy Michał. Towarzyszyli mu rodzice, dziadkowie i reszta grupy. Jeżeli zaczyna swoją przygodę w tak młodym wieku to rokuję mu wielką karierę sportową.

Gaszyn 2012

1 maja odbyły się III Mistrzostwa Regionu Wieluńskiego w Nordic Walking. Grupę Nordic Walking Suchy Bór reprezentowało 5 zawodników. Mieliśmy do pokonania trasę 8 km, która wiodła przez gaszyńskie pola i zagajniki. Było gorąco, duszno i parno. Szklanka wody na trasie była niczym nektar. Każdy, kto ukończył marsz, dostał pamiątkowy piękny medal upamiętniający to wydarzenie i certyfikat potwierdzający jego „wyczyn”.

Trening Nordic Walking w nadodrzańskim parku w Opolu

W sobotę 28 kwietnia o godz. 11.00 w parku nadodrzańskim przy bulwarach im. Karola Musioła dla wszystkich zainteresowanych odbyły się darmowe zajęcia Nordic Walking pod okiem profesjonalnego instruktora FitLife Heatlh & Fitness Michała Kukli. Dobrze jest rozpocząć uprawianie Nordic Walking pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije. Bez znajomości podstawowych zasad nie osiągniemy zamierzonych korzyści i rezultatów treningowych. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie tego typu zajęcia mają się odbywać cyklicznie raz w miesiącu. Żeby je uatrakcyjnić będą na nie zapraszani znane osoby. Informacje o tych treningach można znaleźć na stronie MOSIR Opole.