Życzenia świąteczne AD 2014

jajka2Serdeczne życzenia radosnego
przeżywania Świąt Paschalnych

Aby Zmartwychwstały Chrystus
obudził w nas, to co jest uśpione,
ożywił to, co jest martwe.

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i miłością,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość…

składa grupa NW Suchy Bór

Podbiegi 2014

podbiegi2014Wiele było możliwości spędzenia czasu tej niedzieli (13 IV 2014) My, czyli grupa NW Suchy Bór wybraliśmy PODBIEGI. Warto czasem zamienić utarte ścieżki, którymi maszerujemy w każdą niedzielę. Zobaczyć inne trasy, spotkać znajomych i poznać innych pasjonatów aktywnego spędzania czasu. Trasa Podbiegów liczyła 6,7 km i przebiegała wzdłuż pięknie zrewitalizowanych brzegów Młynówki, Odry i na wyspie Bolko.

Czytaj dalej „Podbiegi 2014”

Jak pięknie i zdrowo przywitać wiosnę?

pawłowiczkiRestauracja Florres w Pawłowiczkach
zaprosiła nas  na dzień otwarty „ Jak pięknie i zdrowo przywitać wiosnę”.
W niedzielne popołudnie odwiedziliśmy  ich. Piękna, słoneczna pogoda nastrajała do wyjazdu w miejsce, gdzie mieliśmy się dowiedzieć co zrobić z sobą, aby przywitać wiosnę w nowym  wiosennym wydaniu. Wiosna, to powiew świeżości, a więc na stoiskach wystawowych można było się dowiedzieć jak oczyścić skórę, jakie są najnowsze trendy w modzie, zarówno damskiej, jak i męskiej i jakie są najmodniejsze fryzury. Panie mogły zrobić się na bóstwo (czyli poddać się  renowacji) dzięki profesjonalnemu makijażowi i nowej fryzurze.  My jako grupa NW Suchy Bór zaproponowaliśmy spacer z kijami jako sposób  na zdrowie i poprawę kondycji.  Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się stoisko firmy specjalizującej się w hirudoterapii, czyli leczeniu przy pomocy pijawek.

Wieczór z kawą

kawaPić, czy nie pić kawę? To było pytanie  nad, którym „pochylili się” uczestnicy grupy NW Suchy Bór podczas  spotkania  w restauracji Borowianka 1 kwietnia br.  I, to nie było pytanie z serii prima aprilis  tylko próba naukowego  podejście  do tematu. Nasza koleżanka Jadzia, z którą spotykamy się na naszych niedzielny marszach w Suchym Borze, podzieliła się z nami informacjami o swojej pracy w firmie, która w swojej ofercie ma m. in sprzedaż  kawy. W prezentacji walorów kawy dzielnie wspierał ją nasz przewodnik Waldemar, który korzystając z katalogów opisał nam 29 sposobów parzenia kawy. Czytaj dalej „Wieczór z kawą”