Życzenia Świąteczne


stroik2Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
W Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
By wszystko się nam rozplątało,
Węzły, konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy
Porozkręcały jak supełki,
Własne ambicje i urazy
Zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
Oby w nas paskudne jędze
Pozamieniały się w owieczki,
A w oczach mądre łzy stanęły
Jak na choince barwnej świeczki.
Niech anioł podrze każdy dramat
Aż do rozdziału ostatniego,
I niech nastraszy każdy smutek,
Tak jak goryla niemądrego.
Aby wątpiący się rozpłakał
Na cud czekając w swej kolejce,
A Matka Boska – cichych, ufnych –
Na zawsze wzięła w swoje ręce.

Ks. Jan Twardowski

Marsz ze światełkiem

Cicha noc, ciemna noc,
a my do… lasu.

swiatelko21 grudnia -początek astronomicznej zimy, najdłuższa noc w roku, rozświetlona gwiazdami, godzina 18, zamiast siedząc  wygodnie w fotelu przerzucać kanały i złorzeczyć, że nic nie ma ciekawego do oglądania w telewizji poszliśmy z kijkami do lasu. Drogę oświetlały nam tylko czołowe latarki. Jako, że  nie był, to jeszcze wieczór wigilijny żadne zwierzę leśne nie  chciało się z nami spotkać i  zagadać ludzkim głosem „Co wy tu ludzie robicie o tej porze w lesie?”.  Było nas pięcioro, więc odważnie wypatrywaliśmy świecących oczu w leśnej głuszy  łudząc się, że przy ewentualnym bliskim spotkaniu damy radę wyjść z niego bez uszczerbku na zdrowiu i honorze.

Marsz mikołajkowy w Wiśle

wisla

9 grudnia odbył się w Wiśle Mikołajkowy Marsz Nordic Walking.

Uczestnicy mieli do wyboru były trzy trasy o różnym stopniu trudności. Najkrótsza przebiegała przez Jonidło, Gróniczek, Grónie, Kozińce, która liczyła ok. 8 km. Średni dystans liczył ok. 14 km i biegł przez Dolinę Białej Wisełki i Zameczek. Najdłuższą 18 km trasę pokonało 5 osób, maszerując przez Wisła –Czarne, Zameczek, Stecówkę by następnie zejść na Kubalonkę.
Tradycyjnie Wiślańskie Centrum Kultury nagrodziło, dzięki wsparciu Sponsorów najliczniejszą grupę Mikołajkowego Marszu Nordic Walking, którą w tym roku otrzymała 25 osobowa grupa ze Strzelec Opolskich.