Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking 14.06.2014

wrocław2014 Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking   w tym roku odbyły się 14 czerwca 2014 r. W okolicy wrocławskiej Hali Stulecia,  ścieżkami parku Szczytnickiego oraz  wokół urokliwej pergoli przebiegała tegoroczna trasa marszu.
Uczestnicy imprezy  mogli spróbować  sił na wybranym dystansie: profi (10.8 km) lub rekreacyjnym (4,4 km), natomiast  najmłodsi uczestnicy  mieli do pokonania trasę przedszkolaka (0,5 km).  Naszą grupę NW Suchy Bór reprezentowała trójka zawodników: Danuta, Tomasz i Waldemar.  Tylko Danucie udało się stanąć na podium. W swojej grupie wiekowej zajęła II miejsce.   Najstarszą zawodniczką zawodów była 81 letnia mama Tomka. Danuta i Tomek wystąpili w koszulkach  NW Adamscy. Do tej  elitarnej grupy należą członkowie rodziny Adamskich, którzy chodzą z kijami. Na tych mistrzostwach grupa Adamscy zdobyła aż 8 statuetek.  W koszulach NW Adamscy wystartowało 7 zawodników. W kategorii rodzina na podium stanęły  2 rodziny Adamskich. Można powiedzieć, że Adamscy to „kijkowa” potęga.  Na pewno start i  przygotowania do imprezy to super pomysł na wspólne spędzanie czasu i zabawę, w której jest miejsce dla  wnuków,  dzieci no i babci też.

 

Pielgrzymka z Gogolina na Górę Św. Anny

pielgrzymka2014Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking z Gogolina na Górę Św. Anny A. D. 2014 jest już historią. W tym roku po raz piąty wyruszyliśmy polnymi ścieżkami, leśnymi duktami, wspomagając się kijkami na Górę Św. Anny. Szczodrze pokropieni, przez ks. proboszcza, święconą wodą szliśmy pełni wiary, że żadne kleszcze, komary, muchy nie mają do nas dostępu. Po drodze zatrzymaliśmy się, żeby pomodlić się przy kapliczce św. Jana Nepomucena. W Żyrowej, jak co roku, czekał na nas wspaniały poczęstunek. Chleb ze smalcem, białym serem lub dżemem dyniowym. Kulinarnym hitem, jak zawsze, był witaminowy napój z pokrzywy. Serdecznie dziękujemy za te smakołyki ich darczyńcom. Entuzjaści chodzenia z kijkami mieli okazję przetestowania i poznania mozliwości nowego przyrządu PRO-WALKER.  Może on być stosowany zamiennie z kijkami.
Po czterech godzinach marszu grupa szczęśliwie dotarła do sanktuarium Św. Anny. Zwieńczeniem pielgrzymki była msza święta,  odprawiana w intencji kijkowych pielgrzymów.

Czytaj dalej „Pielgrzymka z Gogolina na Górę Św. Anny”

Pielgrzymka na Górę Św. Anny

pielgrzymka2014Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału
w V Diecezjalnej Pielgrzymce Entuzjastów
Nordic Walking
z Gogolina na Górę Św. Anny

7 czerwca (sobota) 2014r.

9. 00 – Rozpoczęcie pielgrzymki – plac przy kościele  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie

13. 30 Msza święta w intencji entuzjastów nordic walking na Rajskim Placu

Zapisy i informacje:
Piotr Giecewicz, UM Gogolin (e-mail: giecewicz@gogolin.pl, tel: 77 407 68 33).