Tropimy wiosnę

wiosna 2014Tydzień temu powitaliśmy wiosnę i pożegnali zimę. Choć pogoda tamtego dnia sprawiła, że wiele osób miało wątpliwości czy aby naprawdę zima odchodzi, bo tak, jakby nie była zdecydowana.
Dzisiaj nie było wątpliwości. Zima odeszła na dobre. W Suchym Borze powitała nas cudowna słoneczna pogoda. Temperatura w cieniu sięgała 20°C. Aby się upewnić, że pora roku się nie zmieniła postanowiliśmy znaleźć tego dowody w budzącej się przyrodzie. Nie trzeba było długo czekać, aby napotkać podczas marszu wystające znad zeschłych, zeszłorocznych liści kwitnące rośliny. Kto nie wierzy niech obejrzy załączone zdjęcia.

Powitanie wiosny 2014

marzanna 2014Topienie Marzanny 2014 za nami.
Mimo  deszczu i zachmurzonego nieba Miłośnicy NW odprowadzili ze śpiewem na ustach Marzannę na „Zielony mosteczek”. Na trasie spotykaliśmy oznaki wiosny.
Pożegnaliśmy Marzannę z honorami odśpiewując „Słoneczko nasze”, „Hej sokoły”, „Autostop”, „Szła dzieweczka ” i w końcu”Zielony mosteczek”.
Marzanna uległa doszczętnemu spaleniu a jej szczątki spłynęły do morza.
Możemy więc ze spokojem powiedzieć że zima 2014 za nami.

23 III zapraszamy na marsz NW połączony z topieniem Marzanny

marzannaW najbliższą niedzielę, tj. 23 marca zapraszamy na  nasz co niedzielny  marsz  tym razem  połączony z  topieniem Marzanny. W związku z tym zmieni się trochę trasa naszego marszu:
 Suchy Bór-mostek przy drodze do Chrząstowic-Leśniczówka Falmirowice-Suchy Bór.
Obowiązuje  dobry humor i rekwizyty wiosenne.
„Utopimy Marzannę szkaradną.
niech z nią troski zimowe przepadną”.
Dostępna będzie do kupienia płytka CD ze  zdjęciami  grupy Nordic Walking Suchy Bór (lata 2007-2014).
okladka

Gdzie jest wiosna?

sempolnoByło  już tak ciepło, wiosennie,  ale  w ostatni weekend  wiosna się nam gdzieś  „zawieruszyła”. Niektórzy członkowie grupy NW Suchy Bór pojechali  szukać jej  do Wrocławia. Spacerowaliśmy z kijami nad Odrą.  Zimno, mokro, podobnie jak w Opolu, ale trawa się zieleni, pierwsze kwiatki się już pojawiają, na drzewach malutkie pąki, więc wiosna już tuż, tuż. Na jednym z wrocławskich osiedli  ptaszek uwił sobie gniazdo  w ścianie  budynku. Widocznie znudziło mu się mieszkanie na drzewie i chce też mieszkać w bloku. Wiadomo miastowy.


 

Poszukiwanie wiosny 9 marca 2014 r.

CAM00333Może to się wydać dziwne, ale postanowiliśmy podczas dzisiejszego marszu z kijami poszukać pierwszych oznak wiosny.  Dziwne, bo o tej porze normalnie zalega śnieg a temperatury są bliskie zera. Ale ta zima jest tak ciepła, że mało, kto sobie podobną przypomina. Najpierw rzut oka na termometr. W południe 28 stopni Celsjusza w słońcu w Opolu i okolicach. Jesteśmy pewni, że nasza grupa poszukiwaczy spotka oznaki wiosny. Wchodzimy na leśne dukty w Suchym Borze k/Opola. Już po krótkim marszu obserwujemy na gałązkach zielone listki i nabrzmiałe pąki. Ale są one na tyle niepozorne, że nie nadają się do fotografowania. Wreszcie po przejściu ok. 1 km jedna z naszych koleżanek spostrzegła na niedawno ściętych gałęziach rozwinięte bazie-symbol Wielkanocy. Tak się jej spodobały, że postanowiła je zabrać do domu. Niestety, ręce miała zajęte trzymaniem kijów, ale była tak uparta, że przemaszerowała jeszcze 3 km trzymając w rękach i kije i bazie.

Czytaj dalej „Poszukiwanie wiosny 9 marca 2014 r.”