Podziękowanie

Dziękuję Zarządcy lasów w Suchym Borze za zainstalowanie koszy na śmieci. Przydałoby się ich więcej. Może dzięki temu mniej byłoby śmieci na trasach. Najbardziej zaśmieconym miejscem jest wejście do lasu od strony Suchego Boru (za cmentarzem). Tam najbardziej by się one przydały. Dziękuję za przygotowanie miejsca do odpoczynku i ewentualnej konsumpcji. Mam nadzieję, że korzystający z uroków lasów w Suchym Borze nie zniszczą tego.

2 kijki, a tyle przyjemności

Kolejna niedziela i kolejny spacer w lasach w Suchym Borze. Już od 3 lat chodzimy po tych samych trasach i jakoś nam się to nie znudziło. Podziwiamy w kolejnych porach roku to urokliwe miejsce, dotleniamy się i regenerujemy swój organizm. Ładujemy akumulatory na kolejny tydzień. Cieszymy się z poznania coraz to nowych amatorów spacerów z kijkami.

Zobaczcie jak sobie radzimy z kijkami. Zapraszam na film.

W Tatrach z kijkami

Rajd Nordic Walking  Erdinger/Tatry 2011 rozpoczęliśmy od testowania tras  NW  w Glince /Ujsoly.  Miejsce godne polecenia, trasy rekreacyjne dla każdego.  Malownicza okolica, gdzie zlokalizowane jest najlepsze schronisko górskie w Polsce.  Stąd blisko do Zakopanego (ok.  80 km przez Słowację).
Wspaniała klasyczna  trasa NW 9 km  w Dolinie Chocholowskiej nie ma  sobie równych w tej części Europy.  Nieco dalej /180 km Tatry Wysokie na Słowacji. Baza wypadowa -Baseny termalne Besenova.  Główny cel  to Stary Smokowiec i Tatrzańska Łomnica. Ukoronowaniem wyprawy  był wyjazd kolejką  linową na Łomnicę,  no i klasyczna trasa Trecking -Nordic Walking  Łomnickie
Pleso-Hrebieniok- Stary Smokowiec  – 2,5 godz. Czytaj dalej „W Tatrach z kijkami”

Pierwszy jesienny spacer

Jak w każdą niedzielę, w lesie w Suchym Borze spotkali się entuzjaści Nordic Walking. Spacer poprzedzony był rozgrzewką, którą profesjonalnie poprowadziła nasza instruktorka Bożenka. Piękna pogoda sprawiła, że amatorów spaceru z kijkami było wyjątkowo wielu. Tradycyjnie pokonaliśmy trasę do leśniczówki w Falmirowicach. Na trasie spotkaliśmy wielu rowerzystów i spacerowiczów.