II Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking „Chodź z nami”

8 osób z rodziny Adamskich wzięło udział w II Mistrzostwach Wrocławia w Nordic Walking. Byli to: Irena, Danuta, Iwona, Tomasz, Rafał, Paweł, Piotr i Micha. Czworo z nich reprezentowało NW Suchy Bór. Najstarsza z tej grupy liczy sobie 79 wiosen, a najmłodszy 12. Nestorka rodu Irena, już po raz drugi, otrzymała statuetkę „Najstarszego zawodnika zawodów”. Stanąć na podium w tym wieku, to dopiero wyczyn. Gdy dochodziła do mety zrobiliśmy jej szpaler z kijków. Moja teściowa codziennie pokonuje, z kijkami, trasę 6 km. Pod tym względem jest dla mnie wzorem do naśladowania. Pozostali reprezentanci NW Suchy Bór też spisali się nie najgorzej. Na dystansie rekreacyjnym Danuta zajęła I miejsce, Tomasz VIII , a Piotr III w swoich grupach wiekowych. Dodatkowo w kategorii „Drużyna Rodzinna” (mama + tata + dziecko) zajęliśmy II miejsce. Tylko rodzina Pakoszy była od nas lepsza. Ale przegrać z tak utytułowaną rodziną, to nie wstyd. Zabawa była super.

II Mistrzostwa Polski NSZZ „Solidarność” w Nordic Walking

10 czerwca br. w Januszkowicach odbyły się Mistrzostwa Polski NSZZ „Solidarność” w nordic walking. Trasa przebiegała wzdłuż januszkowickiego akwenu wodnego. Po profesjonalnej rozgrzewce, przeprowadzonej przez samą mistrzynię świata w NW p. Irenę Pakosz, ruszyliśmy na 5 kilometrowe zmagania. Kto pierwszy? No oczywiście mistrzyni. Przedstaciciele z NW Suchy Bór starali się, jak mogli, aby jak najlepiej wypaść w tak doborowym towarzystwie. Udało się zająć 2 i 5 miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

III Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking

Pielgrzymka Gogolin Góra Św. Anny 2012W sobotę 9 czerwca br. przy dźwiękach kościelnych dzwonów rozpoczęła się III Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking z Gogolina na Górę Św. Anny. Wzięło w niej udział około 100 uczestników. Współcześni pątnicy pielgrzymują wspomagając się kijami. Dzięki temu, idzie się szybciej i jak twierdzą fachowcy mniej obciąża się stawy kolanowe. Po raz pierwszy w pielgrzymce uczestniczył ks. Waldemar Musioł. Chwała mu, za to. Bóg zapłać mu za duchowe wsparcie i niebiański humor. Czytaj dalej „III Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking”

Marsz po zdrowie na Wyspie Bolko

2 czerwca na Wyspie Bolko odbyła się impreza rekreacyjna „Marsz po zdrowie”. Jedną z jej atrakcji był marsz nordic walking na dystansie 4 km. Profesjonalną rozgrzewkę przed marszem przeprowadziła instruktorka z naszej grupy p. Bożena Pogrzeba. Pogoda dopisała. Nie można była narzekać na to, że jest za gorąco ani za zimno.
Oprócz marszu w programie były pokazy chińskiej gimnastyki, ratownictwa medycznego oraz występy zespołów wokalno-instrumentalnych. Były również punkty medyczne, w którym uczestnicy mogli skontrolować ciśnienie, poziom cukru oraz skorzystać z konsultacji kardiologicznej.