VI Opolski Marsz Nordic Walking przechodzi do historii!

Pomimo tropikalnych upałów, na murawie boiska w Suchym Borze stanęło ponad 100 uczestników VI Opolskiego Marszu Nordic Walking! Przyjechały ekipy m.in. ze Strzelec Opolskich, z Prudnika, Gogolina, Kluczborka, Oleśnicy, ze Śląska, Wrocławia i oczywiście, z Opola i Grupa Nordic Walking Suchy Bór.

Rozgrzewkę i pokaz prawidłowej techniki NW przeprowadziła Pani Marzena Spychała – wielokrotna mistrzyni Nordic Walking, instruktorka i sędzia.

Następnie, wszyscy uczestnicy rozpoczęli marsz na dystansie 5 i 10 km po leśnych ścieżkach suchoborskim lasów.

Sponsor imprezy Biuro Doradcze Dobry Projekt ufundowało nagrody dla najstarszego i najmłodszego zawodnika. Otrzymali je Pan Henryk z Oleśnicy (lat 80) oraz 5-letni Adaś ze Strzelec Opolskich.

Na pytanie: Jaka jest recepta na tak dobrą kondycję i zdrowie? Osiemdziesięcioletni Pan Henryk odpowiedział: – Oczywiście, RUCH! I jeszcze raz ruch!

Do czego również gorąco zachęcamy: Grupa Nordic Walking Suchy Bór zaprasza wszystkich chętnych na marsze z instruktorem w każdą środę po godz. 19.00 i niedzielę o godz. 10.00. Nie trzeba mieć swoich kijów na start, trzeba po prostu przyjść i spróbować!

Pełna fotorelacja z imprezy w linku poniżej, foto Joanna Piłat

https://drive.google.com/drive/folders/1XUl-laUFOiUnJ6bA5a7JNxZvIMiE3cL9?usp=sharing

Plan VI Opolskiego Marszu Nordic Walking

Prezentujemy najważniejszą dawkę informacji:

od godz. 9.00 rejestracja zawodników

godz.10.00 oficjalne otwarcie imprezy SLOW FEST

10.15-10.45 rozgrzewka i warsztaty prawidłowej techniki NW – prowadzi Marzena Spychała

10.45 start wspólny zawodników na dystansie 5km i 10 km

Równocześnie, od godz. 9.00 są prowadzone sesje jogi, warsztaty zielarskie, kulinarne, psychologiczne, oraz będzie można zakupić szereg produktów lokalnych, ekologicznych, od sprawdzonych dostawców: sery, mąki, oleje, biżuteria, świece, ceramika – i wiele, wiele, innych!

Szczegółowy plan imprezy poniżej. Do zobaczenia!