VI Opolski Marsz Nordic Walking przechodzi do historii!

Pomimo tropikalnych upałów, na murawie boiska w Suchym Borze stanęło ponad 100 uczestników VI Opolskiego Marszu Nordic Walking! Przyjechały ekipy m.in. ze Strzelec Opolskich, z Prudnika, Gogolina, Kluczborka, Oleśnicy, ze Śląska, Wrocławia i oczywiście, z Opola i Grupa Nordic Walking Suchy Bór.

Rozgrzewkę i pokaz prawidłowej techniki NW przeprowadziła Pani Marzena Spychała – wielokrotna mistrzyni Nordic Walking, instruktorka i sędzia.

Następnie, wszyscy uczestnicy rozpoczęli marsz na dystansie 5 i 10 km po leśnych ścieżkach suchoborskim lasów.

Sponsor imprezy Biuro Doradcze Dobry Projekt ufundowało nagrody dla najstarszego i najmłodszego zawodnika. Otrzymali je Pan Henryk z Oleśnicy (lat 80) oraz 5-letni Adaś ze Strzelec Opolskich.

Na pytanie: Jaka jest recepta na tak dobrą kondycję i zdrowie? Osiemdziesięcioletni Pan Henryk odpowiedział: – Oczywiście, RUCH! I jeszcze raz ruch!

Do czego również gorąco zachęcamy: Grupa Nordic Walking Suchy Bór zaprasza wszystkich chętnych na marsze z instruktorem w każdą środę po godz. 19.00 i niedzielę o godz. 10.00. Nie trzeba mieć swoich kijów na start, trzeba po prostu przyjść i spróbować!

Pełna fotorelacja z imprezy w linku poniżej, foto Joanna Piłat

https://drive.google.com/drive/folders/1XUl-laUFOiUnJ6bA5a7JNxZvIMiE3cL9?usp=sharing