Pielgrzymka na Górę Św. Anny 2015

pielgrzymka2015W sobotę 30 maja odbyła się VI Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking z Kamienia Śląskiego na Górę ŚW. Anny, czyli drogą Św. Jakuba. W sobotni poranek ponad 100 osób przybyło na zbiórkę do Sebastianeum Silesiacum. To piękny ośrodek rehabilitacyjny położony tuż przy sanktuarium Św. Jacka w Kamieniu Śląskim.
Po rozgrzewce, zaopatrzeni w błogosławieństwo księdza Dyrektora wyruszyliśmy do sanktuarium Św. Anny. Szliśmy przez piękne, zadbane śląskie wioski, trochę polnymi drogami, trochę leśnymi ścieżkami. Pogoda nam dopisała. Było słonecznie, czasem gorąco, ale chłodny wiaterek pomagał przetrwać trudy marszu.
We wsi Siedlec Organizatorzy przygotowali dla nas poczęstunek.

Czytaj dalej „Pielgrzymka na Górę Św. Anny 2015”

Pielgrzymka na Górę Św. Anny

pielgrzymka2015W imieniu Organizatora zapraszamy wszystkich chętnych do zaplanowania i czynnego udziału w Pielgrzymce Nordic Walking, która odbędzie się 30.05.2015 r.Tym razem szlakiem Jakubowym z Kamienia Śląskiego na Górę św. Anny.
Szczegóły na załączonym plakacie.

Nie lękaj się!
Wspólnie z nami poradzisz sobie z marszem.

Niedzielny rajd do Pokrzywnej i Jarnołtówka

pokrzywna2105Pomysł na niedzielę.
Prognoza pogody na niedzielę zachęcała do spędzenia czasu trochę inaczej niż zwykle. Kilka telefonów i zrodził się pomysł wyjazdu poza Opole. Uzgodniliśmy, że jedziemy do Pokrzywnej, a co dalej zobaczymy….  Pogoda w niedzielę nie zawiodła.  O godzinie 10. 00 zbiórka i nasza grupa w składzie: Danusia, Tomek, Waldek i Rysiek  wyruszyła w drogę.

Nasz pierwszy przystanek  był w Łączniku, gdzie odwiedziliśmy cukiernię naszych przyjaciół Gosi i Artura. Polecamy. Tam, popijając świetną kawę i delektując się wspaniałym ciastem debatowaliśmy nad „Kierunkami rozwoju  nowo powstałego Stowarzyszenia na rzecz  rozwoju wsi Suchy Bór” i nie tylko.  Po tym kawowym dopingu ruszyliśmy do Pokrzywnej.  Na miejsce, kije w ręce  i    „w góry, w góry miły bracie tam swoboda czeka na cię” – jak śpiewał Andrzej Waligórski.

Czytaj dalej „Niedzielny rajd do Pokrzywnej i Jarnołtówka”

Relacja z III Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2015

pedolino9 maja 2015 roku w Lędzinach spotkali się studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Opola i okolic. Wszyscy przybyli, to entuzjaści marszu z kijami, którzy postanowili w zorganizowanej grupie spędzić aktywnie majową sobotę. Na pętli autobusowej obok ogródków działkowych stawiło się 19 osób i pies Czoco. Po omówieniu programu marszu, (zaopatrzeni w  mapki z naniesioną trasą) wyruszyliśmy w drogę.  Najpierw ok. 0,5 km ścieżką wzdłuż drogi, następnie weszliśmy do lasu. Kierowaliśmy się na południe w stronę zajazdu Zagłoba. Jeden z uczestników marszu był leśnikiem. Bardzo ciekawie opowiadał o życiu w lesie. Dowiedzieliśmy się dużo o rosnących w tym lesie roślinach, gatunkach drzew, o ochronie lasów przed szkodnikami i zasadach gospodarki leśnej. Gdy dotarliśmy do torów kolejowych po, których jeżdżą pociągi relacji Opole-Częstochowa mieliśmy okazję zobaczyć sławne Pendolino. Oczywiście zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia na tle pędzącego pociągu.stw2015 Czytaj dalej „Relacja z III Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2015”

III Marsz „Nordic Walking Studentów UTW 2015”.

Przypinka--III-Marsz-UTW-2015Zapraszamy do wzięcia udziału w III marszu „Nordic Walking Studentów UTW 2015”.
Termin: 09.05.2015, godz.11:00.
START: Pętla MPK w Lędzinach – obok ogródków działkowych
META: Strzelnica myśliwska obok zajazdu ZAGŁOBA
W programie:
-olśniewająca majowa przyroda
-instruktaż nordic walking
-gawęda leśnika
-konkurs przyrodniczy z nagrodami
-poczęstunek na mecie
Dla chętnych: znaczek marszowy z certyfikatem 5zł.
Do zobaczenia na starcie!!!

Organizatorem głównym jest: Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku” – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie. Współorganizatorami są:
•Polska Federacja Nordic Walking
•Akademia Wychowania Fizycznego i Sport w Gdańsku.
lokalnie: Grupa Nordic Walkin Suchy Bór

Koszwice 2015

koszwicenw 2015Już po raz szósty w Koszwicach koło LUBLIŃCA odbędzie się marsz nordic walking.
W imieniu Organizatora zapraszamy serdecznie 20 maja na godz. 16:00.
ZAPISY
INFORMACJE  O IMPREZIE
Tak jak w zeszłym roku dystans 7 km całkowicie po drogach leśnych.
Start jak zwykle z ogrodu KARCZMY-KOSZWICE.
Opłata startowa wynosi 20 zł.

Marsz w Krapkowicach

KrapkowicePierwszomajowe święto spędziliśmy w Krapkowicach uczestnicząc w marszu nordic walking w ramach 33. Krapkowickiego Biegu Ulicznego. Wystartowaliśmy o godz. 10. 00  ok. 30 osób. Marsz był, więc  bardzo  kameralny. Miał charakter rekreacyjny. Mimo, to  tuż po starcie wszystkim udzielił się duch rywalizacji i każdy starał się, jak najszybciej pokonać dystans 5 km. Trasa prowadziła w większości  leśnymi drogami, a jej fragment przebiegał wzdłuż Odry.  Tak wiec maszerując można było podziwiać uroki krapkowickiej ziemi. Marsz, jak zwykle, był okazją do spotkania wielu znajomych , którzy tak jak my zarazili się pasją maszerowania z kijami. Wszyscy w dobrych humorach dotarli do mety, a niektórzy zaczęli już planować udział w kolejnych imprezach.