VI Mistrzostwach Regionu Wieluńskiego w Nordic Walking

gaszyn2015Witam, w imieniu organizatorów zapraszam do wzięcia udziału w VI Mistrzostwach Regionu Wieluńskiego w Nordic Walking które odbędą się w najbliższą sobotę w Gaszynie.
Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie internetowej www.parafia.gaszyn.pl
Aktywni Gaszyn jak co roku zapraszają do aktywnego spędzenia pierwszej soboty maja. Po raz szósty w tym roku, odbędą się Mistrzostwa Nordic Waling. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zdrowo i przyjemnie spędzić czas i spróbować sportowej rywalizacji.

XXXIII Krapkowicki Bieg Uliczny 2015

logo-na-www01.05.2015 r. (piątek) odbędzie się 33. Krapkowicki Bieg Uliczny wraz imprezami towarzyszącymi tj. Krapkowickimi Biegami Dzieci i Młodzieży oraz marszem Nordic Walking.
Start NORDIC WALKING: GODZINA 10.00
Trasa do pokonania NORDIC WALKING: ul. Kilińskiego, ul. Olimpijska, drogi leśne.
Dystans: jedna pętla ok. 5km.
Start i meta ul .Kilińskiego 3, obok Hali Widowiskowo-Sportowej.
Opłata startowa Nordic Walking – 10,00 zł
Organizatorem imprezy jest: Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach.

Podbiegi 2015

Podbiegi2015W tym roku odbyła się już 7 edycja popularnej imprezy rekreacyjnej „Podbiegi 2015”. Ma ona na celu zachęcenie jak największej ilości mieszkańców Opolszczyzny do ruchu na świeżym powietrzu jako formy dbania o własne zdrowie. Impreza jest otwarta na wszystkie rodzaje aktywności ruchowej: jazda na rolkach, spacer, biegi, podbiegi no i oczywiście nordic walking. Do pokonania był dystans ok. 7 km wzdłuż Młynówki oraz wokół wyspy Bolko. Uczestnicy, żeby potwierdzić swój udział w imprezie, musieli w 4 punktach kontrolnych pobrać pieczątki. Wszyscy, którzy dotarli do mety otrzymali pamiątkowe dyplomy i posiłek regeneracyjny. Dziękujemy organizatorom za fajną imprezę.

To już wiosna

silowniaPiękna, słoneczna pogoda panowała dziś w Suchy Borze. Delikatny wiatr, w lesie nie był zupełnie odczuwalny. Na miejscu spotkania w Suchym Borze spotkała nas niespodzianka. Na placu obok przedszkola została oddana już do użytku siłownia zewnętrzna. Dzisiejszy spacer z kijkami poprzedziliśmy rozgrzewką na wszystkich możliwych przyrządach. Myślę, że teraz często będziemy korzystać z tej nowej formy rekreacji.

Performance

performanceW minioną niedzielę mieliśmy okazję wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu artystycznym. Dwie artystki z Poznania postanowiły wykorzystać marsz z kijkami do wysiewania roślin na terenie Opola. Naszym zadaniem był marsz przez miasto na wyspę Bolko. Wbijaliśmy mocno kijki w pobocza trawników (tam, gdzie nie ma trawy), a artystka wysiewała nasiona roślin miododajnych w otworki, które w ziemi zostawiały kijki. Druga artystka robiła zdjęcia i kręciła film. Jesienią w galerii sztuki współczesnej ma się odbyć wernisaż, na którym będzie prezentowany film z tego wydarzenia.