Pielgrzymka na Górę Św. Anny 2015

pielgrzymka2015W sobotę 30 maja odbyła się VI Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking z Kamienia Śląskiego na Górę ŚW. Anny, czyli drogą Św. Jakuba. W sobotni poranek ponad 100 osób przybyło na zbiórkę do Sebastianeum Silesiacum. To piękny ośrodek rehabilitacyjny położony tuż przy sanktuarium Św. Jacka w Kamieniu Śląskim.
Po rozgrzewce, zaopatrzeni w błogosławieństwo księdza Dyrektora wyruszyliśmy do sanktuarium Św. Anny. Szliśmy przez piękne, zadbane śląskie wioski, trochę polnymi drogami, trochę leśnymi ścieżkami. Pogoda nam dopisała. Było słonecznie, czasem gorąco, ale chłodny wiaterek pomagał przetrwać trudy marszu.
We wsi Siedlec Organizatorzy przygotowali dla nas poczęstunek.

Panie z lokalnego stowarzyszenia rozwoju wsi przywitały nas i pożegnały śpiewająco. Myślę, że nawet kandydatów na prezydenta nie witano tak miło jak nas. Serdecznie dziękujemy za lokalne smakołyki (chleb z dżemem z dyni, drożdżówki, chleb ze smalcem no i oczywiście orzeźwiający napój z pokrzywy). Po sutym posiłku ruszyliśmy w dalszą drogę. Na schodach  bazyliki powitał nas ks. Waldemar, który patronuje naszym pielgrzymkom. Pokropieni, przez niego, wodą święconą weszliśmy na rajski plac. Jak co roku pielgrzymka zakończyła się mszą święta odprawioną w intencji pielgrzymów. Na koniec ks. Waldemar poświęcił nasze kije. Dzięki nim dbamy o nasze zdrowie i kondycję, a także pozwalają, na taki właśnie,  sportowy sposób realizowania się we wierze.  Myślę ,  że takie poświęcone będą nas teraz same niosły.   Bóg zapłać organizatorom,  szczególnie p. Piotrowi,  za zorganizowanie tej imprezy.
Więcej informacji   można znaleźć na stronach: Organizatora, Tygodnika Krapkowickiego NTO, TVP Opole, ekai.pl i  krapkowice 24-7