1 Przełaj Bałtyk w Częstochowie

I Przełaj Bałtyk w CzęstochowieW sobotę 27 kwietnia 2013r. przedstawiciele naszej grupy NW Suchy Bór, Danuta i Tomasz, uczestniczyli w częstochowskim marszu nordic walking „1 Przełaj Bałtyk”. Ta zaskakująca nazwa wzięła się od nazwy jeziora wokoł, którego odbywał się marsz. Trasa wynosiła 7 km i obejmowała 2 pętle. Prowadziła ścieżkami wydeptanymi wokół jeziora oraz leśnymi duktami. Była dobrze oznaczona, a wszystkie niebezpieczne miejsca jak, kamienie i korzenie były pomalowane farbą. Mimo wcześniejszych zapowiedzi meteorologów, że może lać i grzmieć marsz odbył się przy super pogodzie. Świetnie spisała się Danuta , która zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Tomasz, ze względu na silną konkurencję w swojej grupie wiekowej nie załapał się na „pudło” mimo, że miał czas lepszy od czterdziestolatków stojących na podium. W tych zawodach cały czas szedł przed Danutą i mobilizował ją do wyprzedzania kolejnych zawodniczek.
Impreza była znakomicie zorganizowana. Gratulacje dla organizatora i podziękowania dla wszystkich wolontariuszy wspomagających te zawody. Uczestnicy, oczekując na wyniki miło spędzili czas oglądając pokaz tańców katalońskich. To był super pomysł.
Mimo zmęczenia marszem poszliśmy pokłonić się Jasnogórskiej Pani. Największy (jak głoszą billboardy) pomnik Jan Pawła II też widzieliśmy. Trzeba przyznać, że częstochowianie do zarobienia „dudków” nawet Błogosławionego potrafią wykorzystać.