Marsz Niepodległościowy 2012 w Brzegu

W tym roku 11 listopada pojechaliśmy na marsz niepodległościowy do Brzegu. Do pokonania mieliśmy 6 okrążeń wokół zabytkowego brzeskiego ratusza. Wszyscy zawodnicy wystartowali z kokardami. Uczniowie brzeskich szkół wystąpili w białych i czerwonych koszulkach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe, okolicznościowe medale. Najlepsi stanęli na podium. Przedstawiciele NW Suchy Bór należeli do nich.
Nieoczekiwanie w Brzegu mieliśmy szczęście spotkać naszą złotą paraolimpijkę z Londynu Barbarę Niewiedział. Pani Barbara startowała w biegu głównym, który wygrała. Jej córka wygrała bieg w kategorii klas I-III szkoły podstawowe. Piękną pamiątką ze spotkania w Brzegu pozostanie wspólna fotografia.

Barbara Niewiedział to perełka sportowa lekkoatletyki, specjalizująca się w biegach różnego typu, głównie w biegach na średnich dystansach. Dzięki wrodzonemu talentowi oraz wytrwałości w dążeniu do zdobywania sukcesów, a także dzięki wytężonej i ciężkiej pracy Pani Barbara jest czołową zawodniczką w województwie i kraju.
Na czerwcowych Mistrzostwach Europy niepełnosprawnych w Holandii p. Niewiedział ustanowiła rekord świata w biegu na 1500 metrów, osiągając czas 4:23,37 min. Jest również dwukrotną mistrzynią paraolimpijską z Sydney (2000) i Londynu (2012).

Danuta i Tomek